מחשבון המרה
מיליליטר, מ"ל
כוס
כף
כפית

מתכונים לילדים

לפני שאתם מתחילים לבשל עם הילדים, הנה כמה נקודות חשובות:

• יש לקרוא את המתכון היטב לפני שאתם מתחילים לעבוד.
• סלקו כל מכשיר או סכו"ם שעלולים להיות מסוכנים לילדים.
• תנו לילדים לעזור עם רשימת החומרים הדרושה- ילדים מגיל 3-4 יכולים להביא חלק מהחומרים בעצמם מהארון או המקרר ולקבל מכך סיפוק רב.
• שמרו על סדר וניקיון לאורך כל תהליך ההכנה על מנת שהילדים ילמדו לעבוד נכון ולשמור על הניקיון.
• ברור מאליו שכל חלק במתכון שכולל בישול, הרתחה או טיגון ושימוש בסכינים חדים יש להשאיר למבוגר בלבד. הפעילו כל הזמן שיקול דעת לגבי מה בטוח לתת לילדים לעשות.
• עודדו את הילדים ליצור ולקשט בעצמם: שימו את כל החומרים לפניהם (לדוגמא, בקישוט של עוגה, הניחו סוכריות צבעוניות, שוקולד צ'יפס, שביבי קוקוס על השולחן) ותנו להם לבד להחליט עם מה הם רוצים לקשט ואיך.
• אפילו בשימוש במכשירים חשמליים ניתן לשתף את הילדים. למשל, כאשר אתם מערבלים בצק במיקסר, הניחו לילד להגיש לכם כל פעם את המרכיב הבא וכך ירגיש שהוא עוזר, שהוא שותף מלא בתהליך. 

מתכונים קלים להכנה עם ילדים:

מרק עגבניות טעים וטרי שילדים אוהבים. מרק מאוד קל להכנה. אם רוצים, אפשר להוסיף כדורי בשר שיתבשלו במרק ואז יש לכם ארוחת צהריים שלמה, מזינה ובריאה.
ילדים מאוד אוהבים קציצות. בעצם מי לא? היתרון במנה זו במיוחד עבור הילדים הוא שאת כל הירקות אנחנו מכניסים פנימה לתוך הקציצות כך הן מאוד עסיסיות ורכות וגם אם הם לא אוהבים לאכול ירקות בדרך כלל, במנה הזו הם מקבלים את כל הויטמינים ובלי להרגיש! הקציצות מוגשות על מצע של פתיתים בצורות, ככה כיף לילדים ללמוד תוך כדי הארוחה
אורלי פלאי ברונשטיין
פיצות קטנות וטעימות מעשה ידי הילדים- מרדדים בצק עלים מוכן, מורחים על העלה כל מילוי כאוות נפשכם (עגבניות, זיתים, טונה ועוד), מגלגלים, חותכים לפרוסות ועל הפרוסות שמים גבינה צהובה מגוררת- אופים ואופ! זה מוכן. הגישו להורים!
למה לא להוסיף לארוחת הערב משהו מקורי ויצירתי שכולם יאהבו? המתכון לפניכם קל וטעים אך מיוחד- המנות מעוצבות כעכברים קטנים וחמודים. הילדים מאוד ייהנו מהיצירה ומהתוצאה!
לעמוד הבא