דלג אל תוכן ראשי

סופגניות מסביב לעולם

תמונה: pixabay

הסופגניה היא מאכל מאוד פופולרי בארצות רבות. הן באות בצורות וגדלים שונים, מכילים מרכיבים ייחודיים והמסורות המיוחסות להן מעניינות לא פחות.

הנה כמה דוגמאות מסביב לעולם:

ספרד ומקסיקו – צ'ורו
הצ'ורו הינם מקלות ארוכים ודקים של בצק מטוגן. הן נפוצות בספרד, פורטוגל ומקסיקו. הצ'ורו המקסיקני יותר ארוך מהאחרים ולפעמים המילוי- לא תאמינו – הוא חרדל!

איטליה – פריטלה
הסופגניות האלה מאוד פופולריות בכל רחבי איטליה אך בכל אזור הן תקבלנה כינוי אחר. הן מאוד פופולאריים ב "בפסטיבל המסכות" בונציה. האיטלקיים נהנים לשתות כוס יין לבן וקר עם הפריטלה שלהם.

סין – יו טיאו
המקלות הדקים והמטוגנים הללו נאכלים בדרך-כלל בארוחת בוקר, אך ניתן למצאם גם בדוכני מזון מהיר ברחובות סין. יש להם טעם ניטראלי ולא כל כך מתוק.

פולין – פאקזקי
הסופגניות האלה נאכלות ב"יום חמישי השמן", הסעודה הפולנית המסורתית המסמלת את היום החמישי האחרון לפני תחילת עונת התענית. המסורת בתקופת התענית הנוצרית היא לצום ולהתנזר.

יפן – אנדאגי
הסופגניות האלה הן חלק מתרבות האוכל המסורתית של אוקי נאווה – האי הדרומי ביותר של יפן. אנדאגי היא השם הכללי המיוחס למאכלים מטוגנים מאוקינאווה, והסופגניות נקראות או אנדאגי או סאטה אנדאגי.

טורקיה – לוקמה
המשמעות של המילה לוקמה היא "נגיסה". הלוקמה פותח במטבח של הסולטן הטורקי. זהו כדור מטוגן בגודל של נגיסה, המתובל בסירופ סמיך או בדבש וקינמון. הכדורים המתוקים האלה מוגשים על גבי מגשי ענק באירועים מסורתיים ובחגים.

תגובות (2)
הוספת תגובה
הוסיפו תגובה

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת

הוספת תגובה:

* שדה חובה

שם מלא שדה חובה, נא למלא.
כתובת דואר אלקטרוני שדה חובה, נא למלא.
תוכן תגובה שדה חובה, נא למלא.
אורן שכטר

תיקון לגבי פולין: סופגניות בפולנית זה pączki אבל ממש לא הוגים את זה "פאקזקי" אלא "פונצ'קי"

השיבו
סוגת

היי אורן, תודה על החידוד! שיהיה יום מתוק :-)