דלג אל תוכן ראשי

חופשת קיץ: ילדים מבשלים

תמונה: Fotolia

החופש הגדול שוב כאן אבל בשביל לעשות דברים מעניינים וכיפיים עם הילדים, לא חייבים לצאת מהמזגן. אפשר פשוט להיכנס איתם למטבח.

ילדים אוהבים לבשל. לרובם יש סקרנות טבעית שמתחילה בגיל צעיר, כשהם עדיין עוללים בחיתולים. הם אוהבים לתחוב אצבעות לבצק, ללקק שאריות מהקערה, להתבונן בסקרנות במבוגר שחותך ירקות בסכין גדולה ולומדים להתרחק מהשמן שמבעבע במחבת ומסיר של מים רותחים. כשאנחנו ממהרים ועסוקים ומנסים לתקתק ארוחה, זה לא תמיד נוח לארח במטבח ילד קטן. אבל אם נערכים לכך מראש, מפנים זמן, סבלנות ומקום ומחליטים מלכתחילה לא להתרגש מקצת יותר לכלוך מבדרך כלל, בישול עם ילדים יכול להיות חוויה כיפית ומהנה לגדולים ולקטנים.

את הפעילות המשותפת כדאי להתחיל בכלל על הספה, עם ספרי הבישול שהם ואתם אוהבים. דפדפו, הסתכלו בתמונות, חשבו יחד מה מתחשק לכם להכין והתחילו לערוך רשימה של מצרכים שתזדקקו להם. אחרי שהכיוון הכללי מתחיל להתבהר (תמיד כיף להשאיר מקום לאלתורים של הרגע האחרון) צאו יחד לקניות – קחו את הילדים לירקניה מושקעת או לשוק, למדו אותם לבחור את הפירות והירקות הטריים, לשים לב לעונה ולמחירים, קחו אותם לסופר ואספו את המוצרים שאתם צריכים. הילדים ילמדו הרבה ויהפכו להיות מרכז חוויית הקניות, ולא ילוו אותה משועממים כמו שקורה ברוב הפעמים.

כשחוזרים הביתה פורקים את הסלים על השולחן, כי הכי כיף להתחיל לבשל כשכל חומרי הגלם מונחים לפניכם. הצטיידו בסינרים ובכלים הנדרשים ואל תשכחו לסייע לילדים ברגעים המסוכנים כמו הדלקת האש או חיתוך בסכין (תלוי כמובן ביכולת ובגיל שלהם). למדו אותם לעקוב אחרי שלבי המתכון, הסבירו איך ומתי יודעים שהמאכל או המאפה מוכנים, ותראו אותם גדלים להיות טבחים קטנים ומאושרים. אין כמו הניצוץ שיהיה להם בעיניים כשהם יגישו לכם בגאווה את המנה שהשקיעו בה כל כך הרבה. מה זה לעומת קצת בלאגן במטבח.

אין תגובות לכתבה זו
הוספת תגובה
הוסיפו תגובה

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת

הוספת תגובה:

* שדה חובה

שם מלא שדה חובה, נא למלא.
כתובת דואר אלקטרוני שדה חובה, נא למלא.
תוכן תגובה שדה חובה, נא למלא.