דלג אל תוכן ראשי

עצמאים בשטח: הילדים נכנסים למטבח

עצמאות יכולה להתבטא גם בצלחת - בבחירה של חומרי גלם, טיפוח טעם אישי והכנה שלהם בעצמכם. פרק בהלכות עצמאות לבשלנים הקטנים

ילדים אוהבים לבשל. משלל הקייטנות וחוגי הבישול שהולכים ומתרבים ועד מאסטר שף לילדים – כבר ברור שהחיבה למטבח היא לא רק נחלתם של הגדולים ושיש לא מעט ילדים שנמשכים אל הסירים והמחבתות כבר מגיל קטן. אצל חלקם הבישול הופך באופן טבעי לחלק מהיום יום שלהם, אחרים צריכים עידוד לנסות את כישוריהם. לא משנה לאיזו קבוצה הקטנים שלכם שייכים, כדאי ומומלץ לעודד אותם להתנסות בהכנת מאכלים, להכיר להם את חומרי הגלם השונים, ללמד אותם להיפתח לטעמים חדשים ולהקנות להם הרגלים עצמאיים בכל מה שקשור למטבח.

מתכוננים עם מתכונים

היכנסו למאגר המתכונים הגדול שלנו, בו תוכלו למצוא מאפים, סלטים, תבשילים, מרקים וכמובן עוגות, עוגיות וקינוחים מתוקים וחשבו יחד מה רוצים להכין. הסבירו לילדים על החשיבות בקריאת המתכון והמרכיבים, איך עוקבים אחרי השלבים ומדייקים בהוראות כדי להצליח עם התוצאות.

קונים ונהנים

צאו עם הילדים למסע מישוש, הרחה וטעימה בשוק הקרוב לביתכם. הכירו להם מגוון של פירות וירקות, למדו אותם על העונות השונות, חשבו יחד על מאכלים שירצו להכין ומלאו את הסל בכל טוב של טעמים ורעיונות.

בלאגן זה כאן

לתת לילדים לעבוד במטבח זה אומר גם קצת לכלוך והרבה בלאגן, אבל השמחה שלהם על ההזדמנות להשתלט בעצמם על ממלכת האוכל הביתית שווה את המאמץ ואפשר לנצל את המאורע גם כדי ללמד אותם איפה כל דבר מונח, איך עובדים בצורה מסודרת ולהעביר אותם שיעור קטן בשטיפת הכלים.

הילדים יצאו לעצמאות? מצוין! שימו לב למתכונים המומלצים שהם יאהבו להכין בעצמם.

אין תגובות לכתבה זו
הוספת תגובה
הוסיפו תגובה

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית גולר מונפרר סוברט לורם שבצק יהול, לכנוץ בעריר גק ליץ, קונסקטורר אדיפיסינג אלית. סת

הוספת תגובה:

* שדה חובה

שם מלא שדה חובה, נא למלא.
כתובת דואר אלקטרוני שדה חובה, נא למלא.
תוכן תגובה שדה חובה, נא למלא.