אורז ארוך שגרגיריו עטופים עם הקליפה הפנימית. אורז שהורחקו ממנו השכבות החיצוניות של הקליפה. הוא מכיל עדיין את רוב השכבות של הקליפה העוטפות את הגרעין וכן הוא מכיל את הנבט.
הוא עשיר יותר בעיקר בויטמינים מקבוצת B וסובין ולכן יש לו ערך תזונתי גבוה יותר.

הוראות בישול:
מחממים כף שמן ומוסיפים 1 כוס אורז מלא פרסי של סוגת. מטגנים תוך כדי בחישה כ- 2 דקות. (אם אין רוצים לטגן אפשר להוסיף את השמן לסיר עם המים). מוסיפים מלח, פלפל ותבלינים לפי הטעם. יוצקים פנימה 2.1/4 כוסות מים רותחים לפי הטעם, בוחשים פעם אחת ומביאים לרתיחה. מכסים, מנמיכים את האש ומבשלים כ- 30-40 דקות. מסירים מן האש ומשאירים מכוסה עוד כ- 5 דקות לפני ההגשה.

אורז מלא ארוך של סוגת עשיר בויטמינים (ובמיוחד ויטמין E ) מינרלים נוספים וסיבים תזונתיים. נבט האורז המלא של סוגת הוא לא רק מזין , הוא גם טעים! וניתן להשתמש בו לכל מתכון אורז.

הערה: על מנת לשמור על ערכו התזונתי הרב, רצוי לשמור במקרר לאחר הפתיחה.

מהשדות שבטבע, מכל קצוות תבל, בוחרים אנשי סוגת את הזנים המובחרים ביותר, הם נשלחים למפעל סוגת וגרגר גרגר נבחנים בקפידה. תוך כדי תהליך ניפוי ממוחשב, מהמשוכלל והחדש ביותר בעולם.
ללא מגע יד אדם מועברים רק הטובים והאיכותיים מביניהם לתוך אריזה חדשנית ונוחה. משפחת סוגת שמחה להגיש לך עוד מוצר מובחר שנוצר מניסיון ומסורת ארוכת שנים יחד עם חדשנות טכנולוגית, מעניק לך ולמשפחתך את התענוג שביצירה והטעם הנפלא של כל תבשיל ותבשיל עם אורז סוגת.